صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مقیسه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان:

از فعالان و سرمایه گذاران در صنایع کوچک حمایت می شود

 

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: سیاست دولت حمایت از فعالان و سرمایه گذاران در صنایع کوچک می باشد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، محمد حسین مقیسه  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان که با حضور استاندار و مسئولان اجرایی استان برگزار شد افزود: واحد های صنعتی کوچک که در طرح رونق تولید در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند می توانند جهت اخذ ضمانت برای نظام بانکی به این صندوق مراجه کنند.

وی گفت: میزان مراجعه صنعتگران خوزستان به این صندوق مطلوب نیست و ما تلاش داریم فعلان صنعتی را با خدمات این صندوق آشنا کنیم.

مقیسه افزود: در سال گذشته 352 ضمانت نامه با ارزش یک هزار و 800 میلیارد ریال برای صنایع کوچک در سطح کشور صادر شد.

وی گفت: تا سال گذشته با سه بانک قرار داد همکاری داشتیم که از سال پیش تاکنون با تمامی بانک ها تفاهم نامه همکاری به منظور قبول کردن ضمانت نامه این صندوق منعقد شد.

مقیسه افزود: این صندوق به واحدهای صنعتی با داشتن کمتر از 50 نفر کارگر (صنایع کوچک) ضمانت نامه اعطا می کند و در تلاشیم این عملکرد را گسترش دهیم و برای صنایع بزرگتر نیز ضمانت نامه صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه این صندوق در دو بخش اعتباری و پیمانکاری ضمانت نامه صادر می کند عنوان کرد: صندوق یاد شده به پیمانکاران و صنایعی که برای دریافت تسهیلات از بانک ها مشکل دارند و یا بدهی معوق دارند ضمانت نامه جهت دریافت تسهیلات از بانک ها صادر می کند.

 


٠٩:٤٨ - شنبه ٣١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠٥    /    تعداد نمایش : ٣١٦