صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک:

نوآوری در ایجاد اشتغال های جدید برای کشور ضروری است

مشاور مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: برای ایجاد اشتغال های جدید در کشور باید نگاه های نو آورانه به این بخش داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، سید روح اله غضنفری در همایش تحول و نوآوری در مشهد مقدس گفت: موضوع اشتغال از مباحثی است که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است و دولت نیز برنامه های جامعی برای ایجاد اشتغال در کشور را برنامه ریزی کرده است.

وی گفت: در فضای جدید کسب و کار، کسانی موفق تر هستند که نگاه خلاقانه داشته باشند و این نگاه باعث می شود اشتغال های جدیدی ایجاد شود.

غضنفری افزود: فضای اینترنتی و شبکه های اجتماعی ، فرصتهای زیادی برای اشتغال های جدید فراهم آورده است و کسانی که ایده های نو داشته باشند می توانند فرصتهای جدیدی برای اشتغال ایجاد نمایند.

مشاور مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: باید به سمت ایجاد ظرفیتهای و بسترهای جدید اشتغال حرکت کنیم تا به اهداف برنامه ششم توسعه برسیم.

وی گفت: صنایع کوچک ، با ویژگی های که دارد ،توانایی خلق اشتغال های پایدار را داراست و باید در این بخش نیز نگاههای متحول گرا و نو ایجاد شود.

غضنفری با اشاره به جایگاه صنایع کوچک در ایجاد اشتغال، ارزش افزوده و صادرات گفت: دولت در راستای حمایت از صنایع کوچک ، برنامه های حمایتی را در نظر گرفته ودر آینده نیز با قوت بیشتر ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به عدم اطلاع برخی فعالان اقتصادی و صنعتی کشور از نحوه حمایتهای دولت از تلاشگران اقتصادی گفت: باید صنعتگران و تولید کنندگان از آخرین قوانین و مقررات وبرنامه های حمایتی دولت و خدمات صندوق های مختلف که برای حمایت از صنعت ایجاد شده اند، اطلاع کافی داشته باشند.

غضنفری با اشاره به خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: این صندوق در راستای فراهم آوردن توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی به صنایع کوچک ایجاد شده است.

وی با اشاره به محصولات متنوع این صندوق برای صنایع کوچک گفت: ضمانت نامه ای مختلفی برای واحدهای تولیدی صادر می شود که می تواند کمک شایانی به واحدهای تولیدی باشد.

مشاور مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: از ابتدای سال جدید ، خدمات این صندوق بصورت الکترونیکی انجام می شود و صاحبان صنعت می توانند با مراجعه به سایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از فرایندها، خدمات و محصولات صندوق مطلع شوند.

گفتنی است ، همایش تحول و نو آوری به مدت یک روز در مشهد مقدس با حضور فعالان اقتصادی،صنعتی و اساتید دانشگاه و به همت گروه آتی برگزار شد.


٠٩:٣٩ - شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٧٩١    /    تعداد نمایش : ٤٢١