صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رشد 40 درصدی صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک در دوماهه نخست امسال


از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت ماه امسال،  35 ضمانت نامه برای صنایع کوچک صادر شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد 40 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، ارزش این تعداد ضمانت نامه 250 میلیارد ریال بوده که نسبت به ارزش ضمانت نامه صادر شده در دوماه نخست سال قبل ، بیش از 140 درصد رشد داشته است.

در این مدت 18 ضمانت نامه برای صنایع کوچک به ارزش 96میلیارد ریال تمدید شد که از لحاظ تعداد 6 درصد  و از لحاظ ارزش ریالی 30 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل را،  دارا بوده است.

بنا براین گزارش 45 درصد ضمانت نامه های صادر شده برای صنایع کوچک در دوماه نخست سال 96 مربوط به سرمایه در گردش، 34 درصد برای طرح های ایجادی و 16 درصد برای طرح های توسعه بوده است.

استان مازندران با 41 میلیارد ریال ،كرمانشاه با 35 میلیارد ریال، تهران
با 21میلیارد ریال و گیلان با 20 میلیارد ریال ، بیشترین ارزش ضمانت نامه برای صنایع کوچک را به خود اختصاص داده اند.

یادآور می شود، از ابتدای سال 96 فرایند صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک بصورت الکترونیکی بوده و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از این خدمات استفاده نمایند.

همچنین این صندوق با 18 بانک دولتی و خصوصی و موسسه مالی و اعتباری تفاهم نامه همکاری امضا نموده و شرایط استفاده از ضمانت نامه برای فعالان صنایع کوچک با سهولت بیشتری انجام می شود.

 

 


٠٩:٣٨ - سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٧٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٢٥