صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بانک مرکزی ابلاغ کرد:

پذیرش ضمانت نامه صندوق های ضمانت در دستورالعمل تامين مالي بنگاه هاي کوچک و متوسط

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید تامين مالي بنگاه هاي کوچک و متوسط بر پذیرش ضمانت  نامه های صندوق ضمانت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، در ماده 8 دستورالعمل تامين مالي بنگاه هاي کوچک و متوسط تصریح شده است: موسسه اعتباري ميتواند پس از بررسيهاي کارشناسي، نسبت به پذيرش ضمانت نامه هاي صادره از سوي صندوقهاي ضمانت (که به موجب قانون تشکيل شده و داراي تفاهم نامه با بانک هاي عامل جهت تامين تسهيلات و تعهدات ميباشند) بعنوان وثیقه اقدام نمايد 

یاد آور می شود، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 1383 تاسیس شد و مهمترین هدف آن صدور ضمانت نامه برای پوشش کسری وثایق اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک می باشد.

هم اکنون سقف ضمانت نامه های صادر شده این صندوق برای صنایع کوچک 30 میلیارد ریال تعیین شده که 70 درصد اصل و سود تسهیلات را پوشش می دهد.

این مبلغ در مناطق کمتر توسعه یافته 85 درصد اصل و سود تسهیلات می باشد.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تاکنون با 18 بانک و موسسه مالی و اعتباری تفاهم نامه همکاری امضا کرده است که صاحبان صنایع کوچک می توانند از مزایای این تفاهم نامه ها ، بهره مند شوند.

از ابتدای سال 96 نیز ، تمام فرایند صدور ضمانت نامه های، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بصورت الکترونیکی انجام می شود.

 

 

 


٠٩:٣٤ - يکشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٧٩٦    /    تعداد نمایش : ٥٧٠