صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی :

تفاهم نامه همکاری بانک ها با صندوق شرایط را برای واحدهای صنعتی تسهیل کرد

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت :با انعقاد تفاهم نامه همکاری دو جانبه 18 بانک ومؤسسه اعتباری با صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک شرایط دریافت تسهیلات برای واحد های صنعتی ومعدنی تسهیل شد.

داود شهرکی گفت :صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به منظور توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک ،کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ، تفاهم نامه های مختلفی را با بانک ها منعقد کرده که ضمانت تسهیلات دریافتی واحد های صنعتی ومعدنی کوچک ومتوسط از جمله آنها است .

وی افزود: تامین نقدینگی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنایع کوچک و متوسط است که با وجود درنظر گرفتن تسهیلات مشخص بانک‌ها همواره درخواست وثیقه‌و ضمانت‌هایی می نمایند که واحد ها گاهی قادر به تامین آن نیستند.

 

وی خاطر نشان کرد: درخواست وثیقه و ضمانت نامه، دریافت وام را برای تولیدکنندگان طولانی کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته ،صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با دادن ضمانت نامه‌هایی به بانک‌های وام‌دهنده، برخی از مشکلات موجود در زمینه تامین مالی فعالان صنایع کوچک و متوسط را رفع کرد .

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی در  ادامه افزود : در تفاهم نامه های منعقد شده ، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد شده است، درصورت عدم باز پرداخت اصل و سود بدهی از طرف متقاضی تاسقف مبلغ مندرج در ضمانت نامه صادره، وجه آن را به بانک بپردازد.

داود شهرکی از تولید کنندگان استان که متقاضی دریافت تسهیلات هستند و توانایی تامین وثیقه وضمانت نامه بانکی را ندارند خواست با ورود به سامانه صدور الکترونیکی ضمانت نامه از طریق سایت صندوق ضمانت به نشانیwww.sif.ir درخواست صدور ضمانت نامه مورد نیاز را ثبت وپیگیری نمایند.

شهرکی افزود: هم اکنون صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با 18 بانک و موسسه مالی و اعتباری تفاهم نامه همکاری امضا نموده که گامی در جهت حمایت از واحدهای تولیدی کوچک به شمار می رود .

وی بانک های دارای تفاهم نامه  با صندوق ضمانت را ملی ،ملت ،سپه،تجارت ،کشاورزی،توسعه صادرات،سینا، انصار،آینده،اقتصاد نوین،پارسیان،پاسارگاد ایران زمین ،رفاه کارگران و صنعت ومعدن عنوان کرد.

وی همچنین افزود: مؤسسه مالی واعتباری کوثر وصندوق کارآفرین امید نیز بر اساس تفاهم نامه منعقد شده نیز به واحد های تولیدی خدمات  می دهند.

 

 


١٣:٠٥ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٤٩٦